Хоби за отглеждане на грозде

Хоби за отглеждане на грозде

Хоби за отглеждане на грозде

Blog Article

Присаждането е един от начините за размножаване на лозите и се използва, когато искате да внесете корекция в сорта или пък да произведете облагороден посадъчен материал. Има различни начини за присаждане на лоза

, като когато използвате калем, то трябва задължително да имате и качествена подложка. Когато присаждането се прави на вече засадени лози, тогава то бива присаждане на място, а когато облагородявате резник, който все още не е пуснал корени, то тогава операцията се води на маса.

Някои от моделите са несиметрични (обикновено изнесени надясно от трактора), което им дава възможност да се движат по-близо до стволовете на дърветата и да оставят по-тясна необработена ивица в реда.

Там където опасността от измръзване е голяма, лозите се отглеждат приземно и през есента след листопада се загрибват.

Освен това трябва да се има предвид, че при лозите и асмите бавно зарастват различни наранявания

Радостина Донева: Нужна е Национална стратегия за Източнобалканската свиня

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

Както казахме, предимството на плоскорезните работни органи е, че защитават почвата от водна и ветрова ерозия и с тях се постига равнинност на междуредията в напречна посока.

Изоставените лози, на които една или няколко години изобщо не е извършвана никаква резитба, обикновено са с по-голям брой тънки и разклонени рамена и със слабо растящи леторасти.

Присаждане на лоза – кои са ключовите моментиНа зелено има два начинаРаботете чистоОт април се заемете със зрелите резнициНа маса

Останалата част от лозата не трябва да бъде твърде голяма, но все пак се оставя, защото тя е застраховка, която ще позволи на растението да се възстанови в случай на увреждане на младия прираст - лозя тази застраховка не трябва да бъде прекомерна.

При традиционното използване на джибри за изваряване на ракия, се следват няколко принципа. Джибрите са причина за вкисването, затова те трябва да се отделят след ферментацията, но това правило рядко се спазва.

В каталога ни ще намерите укрепващи системи за лозя от висококачествени, здрави и дълготрайни материали.

Report this page